Державна підсумкова атестація - це випускні іспити, які складаютьвипускники початкової (4 клас), основної (9 клас) та старшої (11 клас) школи.
ДПА проводиться наприкінці навчального року у навчальному заладі.
Майбутній період принесе чимало змін у систему освіти в країні. Так, відправляючи у минуле радянські підходи до підготовки та атестації учнів, міністерство освіти вводить нові, більш досконалі, на їх думку, підходи. Одним із таких підходів є те, що випускники шкіл здаватимуть ДПА в 2018 році безпосередньо у формі ЗНО. Міністерство освіти зазначає, що окрім загальнообов’язкових предметів, українські учні повинні складати тест з іноземної мови (у більшості випадків англійської).
Суміщення ДПА та ЗНО більше не буде. Міністерство освіти запевняє, що досвід проведення атестації школярів разом із незалежним оцінюванням відбувся лише в 2017 році, та найближчим часом не передбачається.
Окрім випускників III ступеню, атестаційні роботи складатимуть випускники І та II ступенів школи. Так, мова йде про екзамени після закінчення молодшої та середньої школи. Проте департамент з питань середньої та дошкільної освіти запевняє, що ДПА в молодших класах є нормою. Здача «екзаменів» проходитиме у формі звичайної контрольної роботи, та ніяк не відіб’ється на моральному здоров’ї школярів.
Коли скасують ДПА
Не перший рік йде обговорення на тему скасування ДПА у школах. На даний момент такого скасування не передбачається. Щороку методи проведення екзаменів лише змінюються та доповнюються. А ось яким буде ДПА в 2018 році достеменно невідомо.
Останні новини сповіщають, що учні мають право лише обирати предмети для здачі іспитів. Якщо ж абітурієнт ще не вирішив, яким саме буде напрямок його майбутньої професії, то він має право скласти більше трьох іспитів, а за кращими результатами подавати документи до вступу.
Наприклад, прихильники технічних дисциплін повинні складати іспит із фізики, проте вони також мають право обрати гуманітарні або природничі предмети.
Проект, згідно якого випускники середньої школи мають проходити тестування на рівні з випускниками старшої школи, вийшов ще в 2015 році. Проте чинності він набере лише в 2018.
Іспит з іноземної мови також має свої особливості: окрім тестових рівнів різної складності введено новий обов’язковий рівень – аудіювання. Цей вид завдання передбачує собою своєрідне голосове завдання (сприйняття на слух). Спеціаліст має зачитати уривок тексту, а учні, уважно прослухавши його, відповісти на зазначені питання.
Не перший рік йде обговорення на тему скасування ДПА у школах. На даний момент такого скасування не передбачається. Щороку методи проведення екзаменів лише змінюються та доповнюються. А ось яким буде ДПА в 2018 році достеменно невідомо.
Немає коментарів:
Дописати коментар